Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.
Sutinku
Grįžti į naujienas

„Vilniaus duona“ nuo 2020 m. savo kepiniuose nebenaudos narvuose laikomų vištų kiaušinių

„Vilniaus duona“ nuo 2020 m. savo kepiniuose nebenaudos narvuose laikomų vištų kiaušinių

Didžiausia duonos gaminių kepėja Lietuvoje bendrovė „Vilniaus duona“ nuo 2020 metų įsipareigoja nenaudoti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Pasak bendrovės komercijos direktoriaus Artūro Kokoškino, „Vilniaus duona“ nusprendė, kad įsipareigojimai gali būti įgyvendinti jau kitąmet – bendrovė užtikrins, kad narvuose laikomų vištų kiaušinių ir jų produkcijos nebus nė vieno gaminio, kuris keliauja į kepyklų krosnis Lietuvoje ar yra pažymėtas „Vilniaus duonos“ prekės ženklu, sudėtyje.

 

„Kruopščiai ir atsakingai atrinktos žaliavos yra svarbi mūsų tradicijų ir pažangos dalis. Mūsų lyderystė pagrįsta tvariais ir ilgalaikiais sprendimais, kurie lemia partnerystės su tiekėjais raidą ir skatina pozityvias permainas tiek bendrovės viduje, tiek verslo bei vartotojų aplinkoje“, – teigia „Vilniaus duonos“ komercijos direktorius A. Kokoškinas. Pasak jo, kasdien planuodama ir organizuodama savo veiklą bendrovė atsižvelgia į klientų poreikių įvairovę ir padeda spręsti visuomenei aktualias problemas, tokias kaip gyvūnų gerovė, aplinkosauga ar maisto švaistymas.

 

  1. Kokoškinas sako, kad narvuose laikomų vištų problema yra aktuali visuomenei ir socialiai atsakingam verslui, todėl nuoseklūs sprendimai bei principinga pozicija gali pakeisti situaciją paukštynuose. Jis pabrėžia, kad panašus sprendimas yra priimtas visos „Lantmännen Unibake“ grupės, kuriai priklauso „Vilniaus duona“, mastu. Tarptautinei grupei priklausančios kepyklos savo produkcijai gaminti kasmet sunaudoja apie 2 tūkst. tonų kiaušinių ir kiaušinių miltelių.

„Vištos, laikomos narvuose, yra atribotos nuo visų galimybių patenkinti savo natūralius poreikius, dėl ko patiria didelį stresą, dažnai serga ir miršta. „Vilniaus duona“ žengia išskirtinai pozityvų žingsnį atsisakydama neetiškų kiaušinių jau nuo 2020 metų. Džiaugiamės, kad šiuo sprendimu  bendrovė atsižvelgia į visuomenės lūkesčius ir prisideda prie gyvūnų gerovės standartų kėlimo“ – teigia organizacijos „Tušti narvai“ atstovas Tomas Byčkovas.

 

Bendrovė tikisi, kad jos įsipareigojimas paskatins partnerius priimti panašius sprendimus, didinančius verslo tvarumą ir lemiančius pokyčius aplinkoje. A. Kokoškinas tvirtina, kad „Vilniaus duona“ yra pasirengusi dalytis gerąja praktika ir patirtimi, užtikrindama tvaraus bendradarbiavimo su partneriais perspektyvas.

 

„Bendradarbiaudami su tiekėjais užtikriname kokybę kiekviename žingsnyje nuo žaliavų įsigijimo iki gaminių pristatymo klientams. Esu įsitikinęs, kad partneriai mums padės įgyvendinti ir naują įsipareigojimą“, – dėsto „Vilniaus duonos“ komercijos direktorius A. Kokoškinas. Rinkos lyderio poziciją užimanti bendrovė yra atsisakiusi ir jau kelerius metus nebenaudoja nesertifikuoto palmių aliejaus.

 

Pernai „Vilniaus duonos“ gaminių pardavimai sudarė 34,8 mln. eurų ir buvo 1 proc. didesni negu prieš metus. Anot bendrovės atstovų, geri rezultatai leidžia daryti išvadą, jog socialiai atsakingi verslo sprendimai suteikė aiškią kryptį rinkodaros veiksmams ir padėjo atskleisti naujų produktų naudą klientams. Todėl „Vilniaus duona“ ir toliau plėtos iniciatyvas, kurios sustiprina atsakingo verslo lyderystę.

 

Apie „Vilniaus duoną“

 

„Vilniaus duona“ yra lyderiaujanti kepykla Lietuvoje ir didžiausia kepykla Baltijos šalyse. Lietuvoje kepykla veikia nuo 1882 metų, taigi yra ir pati seniausia kepykla šalyje. Šiuo metu bendrovėje „Vilniaus duona“ dirba 406 darbuotojai, Lietuvoje veikia dvi bendrovei priklausančios kepyklos. 2018-aisiais bendrovės apyvarta siekė 34,8 mln. Eur. Populiariausi „Vilniaus duonos“ kepamos duonos prekės ženklai – „Agotos“, „Sostinės“ ir „Toste“.

 

Priklausydami „Lantmännen Unibake“, esame žemės ūkio kooperatyvo „Lantmännen“, priklausančio Švedijos ūkininkams, dalis. „Lantmännen“ yra viena didžiausių žemės ūkio, įrengimų, energetikos ir maisto pramonėje veikiančių įmonių grupių Europoje.


Susijusios naujienos: